Wystawy poza muzeum

Od 14 listopada 2014 r. część fotografii z wystawy Kielce z dachów" można oglądać w Klubie Seniora przy ul. Hożej 39. 

 

 

Od 6 sierpnia 2014 r. w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ul. Ściegiennego i budynku Ośrodka Mysli Patriotycznej i Obywatelskiej przy ul. Zamkowej można oglądać w wersji elektronicznej fragmenty wystawy „Okruchy historii - kolekcja Stanisława Piotrowicza”.

 

 

Od 5 marca w kilku filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej na terenie Kielc można oglądać wybrane fragmenty wystaw planszowych opracowanych przez Muzeum Historii Kielc w ciągu ostatnich kilku lat.

 

Filia nr 1 - ul. Karczówkowska 20 - wystawa Wszystkie kolory Czarnego Lądu 

Filia nr 3 - ul. Jagiellońska 36       - wystawa Zmienne koleje dworca PKP w Kielcach

Filia nr 5 - ul. Warszawska 147     - wystawa Sport w Kielcach do 1990 r.

 

 

 

 

Od czerwca 2013 r. Muzeum Historii Kielc zaprasza na wystawę pt. „W DAWNYCH KIELCACH” eksponowaną w zabytkowych wnętrzach Hotelu i Restauracji Willa Hueta w Kielcach.

Ekspozycja ukazuje charakterystyczne miejsca, klimat i architekturę naszego miasta na przełomie XIX i XX wieku oraz w latach II Rzeczypospolitej.

Ważnym elementem wystawy są fotografie związane z postacią Władysława Huêta, profesora rysunku w kieleckiej Szkole Handlowej. Wystawa współtworzy wystrój zabytkowej willi, jednego z najpiękniejszych budynków miasta, którą Władysław Huêt zaprojektował i wybudował w 1908 r.

 

 

 

Od kwietnia do 30 czerwca 2013 r. w Muzealnej Izbie Górnictwa Kruszcowego w Miedziance  eksponowana jest wystawa fotografii "Paweł Suchanek • MIEDZIANKA – MIEJSCA I LUDZIE".

Miedzianka – niewielka miejscowość w pobliżu Kielc, której ukryte bogactwa skłoniły Stanisława Staszica do wzniesienia w pobliżu huty w Białogonie. Początki kopalnictwa w tym miejscu są nieznane. Pierwsze dokumenty pośrednio potwierdzające wydobycie rud miedzi na Miedziance pochodzą z XV w. Kopalnie z przerwami eksploatowano przez wieki, sprowadzając m.in. w XVIII w. górników z Węgier. Wydobycie próbowali kontynuować zaborcy. Ostatecznie, w 1902 r. kopalnia trafiła w ręce braci Stanisława i Bolesława Łaszczyńskich, którzy zarządzali kopalnią aż do jej zamknięcia w 1922 r.

Na wystawie znajduje sie ponad 40 archiwalnych fotografii starannie dobranych przez Pawła Suchanka i uzupełnionych jego pracami autorskimi.

 

UWAGA - WYSTAWA PRZEDŁUŻONA DO KOŃCA ROKU